Kas ir WHOIS

WHOIS parāda svarīgu informāciju par domēnu. Veicot meklēšanu, Jūs varat noskaidrot domēna pieejamību, termiņu, īpašnieku, tā kontaktinformāciju, adresi, telefona numuru, e-pasta adresi u.c.

Kā tas strādā

Kad kāds reģistrē domēnu, Piešķirto nosaukumu un numuru interneta korporācijai jeb ICANN tiek nodota personīgā informācija. To var salīdzināt ar mājokļa reģistrēšanu zemes grāmatā.

WHOIS meklētāja privātuma BUJ

Atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par WHOIS meklētāju un privātumu

WHOIS datubāze ietver visu pasaulē reģistrēto domēna vārdu sarakstu. Jūs varat veikt WHOIS meklēšanu, lai atrastu dažādas detaļas, piemēram, reģistrācijas datums, reģistrācijas beigu datums, identifikators, reģistra nosaukums, kontaktinformācija, servera nosaukums u.c. WHOIS datubāze ir pieejama publikai un ikviens var piekļūt reģistrētā domēna detaļām. Datubāzi uztur un regulāri atjauno Starptautiskā piešķirto nosaukumu un numuru korporācija (ICANN). Ja izveidosiet mājaslapu, Jums arī būs jāreģistrējas ICANN.

Kad reģistrējat savu domēna vārdu, Jums ir jānorāda personīgā informācija kā vārds, adrese, tālruņa numurs un e-pasta adrese. Šī informācija tiek uzglabāta WHOIS datubāzē un ikviens var to atrast, izmantojot WHOIS meklētāju.

WHOIS privātums ir privātuma aizsardzības pakalpojums, ko Hostinger piedāvā domēnu īpašniekiem. Kad izvēlēsieties WHOIS aizsardzību, Jūsu personīgie dati tiks maskēti un aizvietoti ar starpniekservera detaļām, lai aizsargātu privātumu.

WHOIS meklēšanu var veikt ātri un vienkārši. Tikai ievadiet domēna vārdu vai IP adresi meklētājā un spiediet "Meklēt". Mūsu rīks veiks meklēšanu WHOIS datubāzē un piedāvās visu informāciju, ieskaitot domēna vārda reģistrācijas ierakstus sekunžu laikā.

Neizmantojiet šo informāciju reklāmas vai surogātvēstuļu sūtīšanai, jo to aizliedz ICANN.

Ir ieteicams vienmēr uzturēt savu WHOIS informāciju aktuālu, lai būtu saskaņā ar ICANN noteikumiem. Tas nozīmē, ka jānorāda akurātu kontaktinformāciju, ar kuru varat saņemt korespondenci no pakalpojuma sniedzēja.

Jūs varat atjaunot savu WHOIS informāciju viegli, izmantojot Hostinger vadības paneli. Tas prasa tikai dažu soļus un varēsiet atjaunot visu savu informāciju reizē, ja nepieciešams. Pieslēdzieties Hostinger vadības panelim un atveriet domēna lapu, lai atjaunotu WHOIS informāciju.

Atcerieties par WHOIS privātuma iespēju, par kuru runājām? Tas ir iemesls kādēļ daži ieraksti WHOIS meklētājā ir slēpti no apskatīšanas. Domēnu reģistri ir piemērojuši WHOIS privātuma aizsardzību, jo domēna provaideris ir paslēpis kontaktinformāciju.

Daļu informācijas arī var paslēpt domēna provaideris, ņemot vērā vietējos datu aizsardzības un privātuma likumus kā GDPR.

Jūs varat izmantot WHOIS privātuma pakalpojumu, lai paslēptu savu personīgo informāciju, kas ir WHOIS datubāzē. Ja kāds meklē Jūsu domēnu, tad kontaktinformācija nebūs redzama.
Lai paslēptu savu WHOIS informāciju, Jums jāpieslēdzas Hostinger un jāpārvietojas uz vadības paneli. Tad spiediet uz domēna vārda, kas atrodas ekrāna augšpusē un izvēlieties pogu: "pasūtīt". Tagad varēsiet pārvietoties uz maksājuma lapu, kur varēsiet izvēlēties savu maksājuma metodi, lai iegādātos WHOIS aizsardzību.

Atcerieties, ka daži WHOIS ieraksti prasīs laiku, lai stātos spēkā, tāpēc kāds var redzēt Jūsu datus, pirms tie tiek paslēpti.